A modern gépek mellé a megfelelő óraszám is biztosított, hiszen a kerettantervek által meghatározottakat a nevelőtestület ─ a szabadon tervezhető órakeret terhére ─ kiegészítette a négy évfolyamos képzés 9. és 10. osztályaiban, a nyolc évfolyamos képzés 6., 9. és 10. osztályaiban, az öt évfolyamos képzés 9. NY, 9. és 10. osztályaiban. Természetesen ezeknél a csoportbontásokat is biztosítottuk. A kollégák ezeken az órákon fel tudják készíteni a diákokat arra, hogy az ECDL-vizsga különböző moduljait is megszerezzék. Akinek van kedve a komolyabb ismeretek elsajátításához (pl. programozás, web-programozás, JAVA Script, CSS 3, HTML 5), jelentkezhet később a fakultációs csoportokba vagy a szakkörbe, ahol megalapozhatja az informatikus, mérnök-informatikus irányultságú továbbtanulását.
A „vas” mellé szakértelem is párosul: informatikatanáraink nemcsak közép, hanem az emelt szintű érettségire, az OKTV-re is egyre nagyobb számban készítik fel diákjaikat, de a sikeres ceglédi ECDL-vizsgázók nagy része is gimnazista.
A 2012/13-as tanév eredményei azt bizonyítják, hogy a gimnázium egész közössége ─ tanárok, diákok, szülők együtt ─ jó munkát végeztek, hiszen a továbbtanulási eredményünk 94%-os lett (a 124 jelentkezettből 117-et felvettek!) ─ s közülük egyre többen lesznek műszaki, informatikai szakemberek, hogy tovább ne csak felhasználói legyenek az új forradalomnak, hanem alakítói, szervezői is.